Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

04.06.2021 1251

Drugi dzień LOTTO MTB Energy - rywalizacja do samej kreski

Piotr Polus wygrywa drugi etap LOTTO MTB Energy na dystansie GIGA, drugi na mecie melduje się Łukasz Derheld. Walka o zwycięstwo na GIGA toczyła się do samej kreski, o wygranej Polusa zadecydował ostatni zakręt.

Zawodnicy na dystansie GIGA wystartowali punktualnie o 9:30, do przejechania było 58 km i około 1200 m w pionie. W zasadzie od samego początku na prowadzeniu znajdowała się dwójka zawodników lider po prologu, czyli Piotr Polus oraz Michał Przekop. Na pierwszym punkcie kontroli czasu do prowadzącej dwójki około 6 sekund tracił Łukasz Derheld i Michał Przybytek. Na drugą rundę, na 28 km cała czwórka wjechała razem. Na przedostatnim punkcie kontroli czasu na prowadzeniu pozostała już trójka zawodników, a Michał Przekop tracił 7 sekund do liderów. Ostatni łuk lepiej pokonał Piotr Polus, który uzyskał niewielką przewagę i wygrał pierwszy etap LOTTO MTB Energy, pozostając liderem wyścigu na dystansie GIGA wśród Panów. Z kolei wśród Pań bezkonkurencyjna okazała się ponownie Adrianna Osińska ze Starego Targu, która pewnie wygrała pierwszy etap wyprzedzając Magdalenę Kosko z Zębek i Paulę Budzyńską z Kwidzyna.

Zupełnie inny przebieg miała rywalizacja na dystansie MEGA. Damian Ciba zaatakował już na początku trasy i do pierwszego punktu kontrolnego zlokalizowanego na 5,3 km dojechał mając ponad 60 sekund przewagi nad drugim Grzegorzem Stupieńsko z BST, trzeci na tym punkcie był Adam Deyk z Kartuz. Ciba jechał sam i sukcesywnie powiększał przewagę na drugim punkcie kontrolnym w okolicach 20 km miał już ponad 3 minuty przewagi, ale na drugie miejsce przesunął się już Adam Deyk. Do mety Ciba dojechał samotnie z ponad 4 minutową przewagą nad Adamem Deyk, trzeci był Grzegorz Stupieńko. Wśród Pań najlepsza podobnie jak na prologu była Monika Kulling, która osiągnęła ponad 3 minuty przewagi nad Beatą Przyłuską.