Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

04.10.2023 339

Etapowe ściganie pomiędzy jeziorami

##CZASnaCIEBIE, ##MTBenergy

Już w ten weekend w okolicach Olsztyna czeka nas dwudniowy wyścig LOTTO MTB Energy po pięknych terenach. W sobotę zawody w formule XC, natomiast w niedzielę maraton. Można zgłosić się na każdy dzień osobno lub na dwa dni łącznie. Centrum imprezy przez dwa dni będzie zlokalizowane na Polanie Kielarskiej.

 

ZAPISY TUTAJ

 

Sobotni wyścig XC rozegrany zostanie na dwóch dystansach. Amator - 4 okrążenia po 4,5 km (18 km) dla mężczyzn, 3 okrążenia po 4,5 km (13,5 km) dla kobiet. Dystans PRO to 5 okrążeń po 5,2 km (26 km) dla mężczyzn, 4 okrążenia po 5,2 km (20,8 km) dla kobiet.

Starujemy z Polany Kielarskiej, początek jest dosyć szeroki i jest, gdzie wyprzedzać, zaraz po starcie pokonujemy stromy podjazd do parkingu, tuż za nim skręcamy w prawo, początek jedziemy drogą leśną, przed drogą asfaltową skręcamy w lewo za nami pierwsze (600m) i wzdłuż drogi pasem przeciwpożarowym do 2 km trasy. Później w lewo krótki podjazd i w prawo techniczny zjazd, wracamy następnie w prawo na drogę leśną, zjeżdżamy nią na sam dół na polanę. Dalej polną drogą dojeżdżamy do Parku Dworu Erdmanów, przed nim skręcamy w lewo, aby dojechać do kładki zlokalizowanej przy Jeziorze Kielarskim, za kładką w prawo, przez Kielarskie Źródła i w prawo do mety.

 

Trasa dla dystansu PRO nieznacznie różni się od trasy dystansu Amator i nie chodzi tutaj o jej długość, ale o zaawansowanie techniczne. Poprowadzona została przez single, które są trudniejsze technicznie i przeznaczone dla zawodników o wyższym stopniu zaawansowania.

 

Niedzielna trasa LOTTO MTB Maraton jest zmodyfikowaną trasą maratonu rozgrywanego w latach 2020 - 2022. Różnica polegać będzie na miejscu startu i mety, który w tym roku będzie się znajdował na Polanie Kielarskiej. Zawodnicy przejadą przez dolinę Łyny oraz urokliwy Rezerwat Przyrody im. Benona Polakowskiego. Dystans MINI to około 28 km, dystans MEGA (2 okrążenia) - około 56 km. Szczegółowa mapa znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce dotyczącej danego etapu.

 

Sobotnia rywalizacja odbędzie się dokładnie na tej samej trasie, na której 3 czerwca odbywały się zawody LOTTO MTB XC Kielary.

Obecnie na liście startowej październikowej imprezy znajduje się dwoje zwycięzców z czerwca. Radomir Chmiel, który wtedy wygrał dystans PRO, obecnie będzie rywalizował w etapówce PRO+MEGA.

Małgorzata Mackiewicz wiosną wygrała dystans Amator, teraz zmierzy się etapówką Amator+MINI.

 

Biuro zawodów zlokalizowane jest na Polanie Kielarskiej – ok. 50 metrów od linii startu.

Godziny pracy biura w sobotę: godz. 9.00 – 11.00, niedziela: 8.30 – 10.00. Telefon do biura zawodów: 58 500 42 42 (czynny wyłącznie w godzinach pracy biura).

 

Zawodnicy do wyboru mają albo rywalizację dwudniową, albo zapisanie się na jeden z etapów. Osoby, które wystartują w oba dni i ukończą oba etapy, będą sklasyfikowane w generalce.

 

Klasyfikacja generalna będzie prowadzona na następujących dystansach:

- LOTTO MTB XC dystans PRO + LOTTO MTB Maraton dystans MEGA

- LOTTO MTB XC dystans AMATOR + LOTTO MTB Maraton dystans MINI

 

O miejscu w klasyfikacji generalnej decyduje mniejsza suma czasów z obu imprez.

 

Partner tytularny: Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO

 

Patronat honorowy: Pan Edward Siarka, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Łowiectwa i Leśnictwa – Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Patronat honorowy: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Pan Józef Kubica

 

Organizator: Energy Events

 

Patroni medialni: Gazeta Olsztyńska, Polskie Radio Olsztyn

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator