Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events
20.06.2019 1089

I dzień LOTTO MTB Energy za nami!

Takich zwrotów akcji nikt się nie spodziewał. Początek LOTTO MTB Energy w Wieżycy był piękny. Wysoka temperatura, słońce i nic nie zapowiadało, że tuż przed wyjazdem pierwszego zawodnika pogoda zmieni się tak diametralnie. 

Od godz. 10:00 Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo powoli był wypełniany przez fanów kolarstwa górskiego. Około 120 zawodników zjechało do Wieżycy, aby przekonać się, że zawody MTB można organizować na Pomorzu. Każdy z jeszcze czystym rowerem, pełen wiary w swoje umiejętności. Jeszcze nie wiedzieli, że za kilka godzin pogoda sprawdzi umiejętności techniczne nawet najlepszych rowerzystów. 

- Jestem z Trójmiasta, ale mam wielu znajomych, którzy są zaskoczeni, że w Wieżycy są tak fantastyczne tereny do jazdy! - mówił przed startem jeden z uczestników. 

O godz. 14:00 na rampie startowej zameldował się jeden z organizatorów LOTTO MTB Energy, Bartosz Banach. Od samego początku nikt nie miał łatwo ze względu na gwałtowne załamanie pogody. W strugach deszczu oraz przy błyskach piorunów co minutę startowali kolejni uczestnicy. 

Najszybciej czwartkowy prolog pokonał Damian Ciba z Rumii w czasie 00:40:23. Wśród kobiet najlepsza okazała się Iwona Rychlewska (00:50:15) z Kołobrzegu. 

W piątek rozpocznie się I etap. O godz. 9:30 dystans GIGA. O 10:30 dystans MEGA. 

SPRAWDŹ SWÓJ WYNIKI - SPRAWDŹ 

GALERIA ZDJĘĆ - ZOBACZ 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator