Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

03.10.2020 623

Już jutro LOTTO MTB Energy Maraton Olsztyn - Stawiguda!

##CZASnaCIEBIE, ##MTBenergy

Już w niedzielę debiut kolarstwa górskiego spod znaku LOTTO MTB Energy na terenie Warmii i Mazur. LOTTO MTB Energy Maraton to jednodniowy wyścig kolarstwa górskiego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

- Przygotowaliśmy bardzo ciekawą trasę, która pokazuje walory tego regionu. Rozgrzewkowy dojazd do lasu, który ma około 4,5 km Trasa ma wszystko z czego powinien składać się wyścig MTB. Są trudne techniczne odcinki, zwane singlami, są szybkie odcinki po szutrach, są również piękne widoki i krajobraz wzdłuż rzeki Łyna – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Warto wspomnieć, że LOTTO MTB Energy Maraton jest chyba jedynym wyścigiem MTB, który uzyskał zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na przejazd przez Rezerwat Przyrody Las Warmiński, to właśnie tam rozpościera się piękny widok na rzekę Łyna, a zdecydowana większość trasy znajduje się na ternie gminy Stawiguda.

To już pewne, że w zawodach wystartuje ponad 150 zawodników, którzy w ostatnim tygodniu dość licznie zgłaszali się do startu. Głód rywalizacji sprawił, że na listach startowych mamy silnych kolarzy.

O zwycięstwo na dystansie MEGA (51 km) wystartuje zwycięzca czerwcowej etapówki w Wieżycy, czyli Jarosław Wołosiuk, z którym o pierwsze miejsce powalczą na pewno Bartosz Banach i Andrzej Poczopko.

Na dystansie MINI (31 km) jest spora grupa mocnych kolarzy i ciężko wskazać zdecydowanego faworyta rywalizacji.

Zapisy na zawody są jeszcze otwarte, można dołączyć i aktywnie spędzić niedzielę. Zgłoszenia prowadzone są przez stronę www.TimeRecords.pl

Partnerem tytularnym imprezy jest Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO.

Patronat honorowy nad zawodami objęli:

Minister Środowiska Pan Michał Woś,
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Pan Andrzej Konieczny,
Wójt Gminy Stawiguda Pan Michał Kontraktowicz.

Partnerzy i Sponsorzy:

Totalizator Sportowy,
Lasy Państwowe,
marka Dobre z Lasu
Decathlon Olsztyn,
KONO HR,
Gmina Stawiguda,
Oceanic,
Regenervit
Artneo

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator