Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

Kolejne rozstrzygnięcia podczas LOTTO MTB Energy! W niedzielę wielkie emocje

MTB energy

22.06.2019 792

Kolejne rozstrzygnięcia podczas LOTTO MTB Energy! W niedzielę wielkie emocje

LOTTO MTB Energy zbliża się wielkimi krokami do decydujących rozstrzygnięć! Czterech liderów wciąż ma swoje koszulki, ale czy je utrzymają? Decydujące rozdanie już w niedzielę! W sobotę po raz pierwszy w historii wystartował Maraton LOTTO MTB Energy. 

Rejch, czy Banach? Kto wygra dystans GIGA?

Bartosz Banach, jeden z organizatorów LOTTO MTB Energy, okazał się najszybszy podczas etapu II. Lider wyścigu wcale nie okazał się mocno wolniejszy, ponieważ na mecie zameldował się już trzy sekundy później! Tym samym Rejch w dalszym ciągu jeździ z żółtą koszulką lidera. Przed Banachem niezwykle trudne zadanie. Aby myśleć o zwycięstwie musi odrobić ponad 5 minut. Biorąc pod uwagę świetną formę Rejcha będzie to duże wyzwanie. 

- Mateusz jest naprawdę szybki. W sobotę jechaliśmy praktycznie cały czas obok siebie. Cieszę się, że wygrałem, ale zdaje sobie sprawę, że w niedzielę muszę dać z siebie 100%. Zapowiada się pasjonujący wyścig - powiedział szczęśliwy, lecz zmęczony Bartosz Banach.

- Na metę przyjechałem drugi, ale wciąż mam przewagę. Na niedzielę na pewno zmienię kilka ustawień w swoim rowerze i zobaczymy. Mój cel to przejechać dobrze cały etap, a co będzie to zobaczymy - skomentował etap II, Mateusz Rejch. 

Trzeci na dystansie GIGA okazał się Grzegorz Kołodzik, 24-letni kolarz z Żarnowca.

KLASYFIKACJA GENERALNA DYSTANSU GIGA - SPRAWDŹ 

Czy Ciba utrzyma prowadzenie na dystansie MEGA?

Po drugim etapie dystansu MEGA sensacji nie było. Jako pierwszy zameldował się lider Damian Ciba. Tuż za nim przyjechał 18-letni Filip Potrykus, który w niedzielę, aby wygrać będzie musiał odrobić tylko 30 sekund. Trzeci w klasyfikacji generalnej jest Radosław Jokiel z Gdańska. 

- Dla mnie to przede wszystkim dobra zabawa, dlatego nie czuje się żadnym liderem, czy faworytem. W sobotę miałem zadanie, aby jechać z grupą, nie urywać się. Zaatakowałem dopiero na dwóch ostatnich kilometrach. Taki był plan, dojechałem pierwszy i się udało. Dopiero w niedzielę każdy pokaże co ma w nogach - powiedział Damian Ciba, lider na dystansie MEGA. 

KLASYFIKACJA GENERALNA DYSTANSU MEGA - SPRAWDŹ 

WYNIKI LOTTO MTB ENERGY MARATON DYSTANS GIGA - SPRAWDŹ 

UWAGA!

Zmiana godziny startu dystansu MEGA. Start ETAPU III o godz. 12:00!

Ze względu na bezpieczeństwo i komfort zawodników obu dystansów podjęliśmy decyzję o zmianie godziny rozpoczęcia finałowego etapu dystansu MEGA. Wszystkich zawodników prosimy o przyjazd do Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo na minimum 30 minut przed startem! Bufet kawowy będzie czynny od godz. 8:00.

ZMIANA NIE DOTYCZY DYSTANSU GIGA, który startuje planowo o godz. 9:00.

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator