Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

06.10.2020 409

Kowalkowski i Chmiel najlepsi!

Paweł Kowalkowski z ekipy Piasecki Concept oraz Radomir Chmiel z Michelin Bloomnet Team zwyciężają w LOTTO MTB Energy Maraton Olsztyn – Stawiguda.

Jako pierwsi do rywalizacji chwilę po 11 wyruszyli zawodnicy dystansu MEGA (51 km). Na pierwszej pętli mocne tempo narzucili zwycięzcy czerwcowej etapówki LOTTO MTB Energy w Wieżycy – czyli Jarosław Wołosiuk i Bartosz Banach. Na półmetku rywalizacji przewaga prowadzącej dwójki wynosiła 45 sekund, wtedy do pracy ruszył Paweł Kowalkowski, który do kolejnego punktu pomiaru czasu zniwelował straty do prowadzącej dwójki i wszystko rozegrało się na ostatnim podjeździe przed metą, która znajdowała się pod sklepem Decathlon w Olsztynie.

- Mocno jechaliśmy z Jarkiem pierwsze okrążenie, na drugim dojechał do nas Paweł Kowalkowski i Dominik Jakubowski i wszystko rozstrzygnęło się kilkadziesiąt metrów przed metą na ostatnim podjeździe – mówił trzeci na linii mety Bartosz Banach.

Wśród Pań najlepsza okazała się Marta Raszkiewicz, która była jednyną kobietą, jaka miała odwagę zmierzyć się z trudną, techniczną trasą na dystansie 51 km.

O 11:15 do walki ruszyło ponad 100 zawodników na dystansie MINI (31 km). Na technicznym odcinku do pierwszego punktu kontroli czasu na prowadzenie wyszła trójka zawodników Paweł Oktaba (Masters Giżycko), Grzegorz Maleszka (CyroSpace Team Olsztyn) i Radomir Chmiel (Michellin Bloomet Team). Podobnie jak na dłuższym dystansie sprawa zwycięstwa rozegrała się na ostatnim sektorze trasy pomiędzy 26 a 30 kilometrem trasy. Najlepiej taktycznie ten odcinek rozegrał Radomir Chmiel, który finiszował jako pierwszy.

Wśród Pań najlepsza była Anna Ostrowska (T4BTeam), na drugiej lokacie uplasowała się Katarzyna Chyczewska (Zdrowy Rower Team), a trzecia była Marta Chomicka (Akademia Kolarstwa Olsztyn).

- Piękna trasa, malownicze widoki, trudne i techniczne odcinki oraz szybkie szutrowe kawałki. Było wszystko czego potrzeba w zawodach MTB – mówił na mecie jeden z uczestników.

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik mógł zrelaksować się oraz spożyć posiłek przygotowany przez finalistkę VIII edycji programu Master Chef. Marlena Cichocka, autorka bloga www.marlenagotuje.pl w oparciu o produkty Dobre z Lasu przygotowała gulasz z dzika i makaron z kurkami.

Partnerem tytularnym imprezy był Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO.

Patronat honorowy nad zawodami objęli:

Minister Środowiska Pan Michał Woś,
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Pan Andrzej Konieczny,
Wójt Gminy Stawiguda Pan Michał Kontraktowicz

Partnerzy i Sponsorzy:

Totalizator Sportowy, Lasy Państwowe, Decathlon Olsztyn, Dobre z Lasu, KONO HR, Gmina Stawiguda, Oceanic, Regenervit i Artneo.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator