Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

07.09.2019 1793

LOTTO MTB ENERGY 2020 - zapisy ruszają 8 września

Z ogromną przyjemnością informujemy, że II edycja LOTTO MTB Energy w Wieżycy odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w 2020. Organizatorzy po sukcesie pierwszej edycji szybko podjęli decyzję, że za rok miłośnicy jazdy na rowerze, znów będą mogli się ścigać po górach na Pomorzu. 

- Cieszymy się, że nasza debiutancka impreza spodobała się uczestnikom. Wielu z nich przekonało się, że na Pomorzu są świetne i wymagające tereny do ścigania się w warunkach MTB. Dlatego chciałbym zaprosić wszystkich miłośników tego sportu do Koszałkowa w Wieżycy na II edycję LOTTO MTB Energy w 2020! - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów

Zapisy wystartują już 8 września - www.timerecords.pl 

LOTTO MTB Energy to wyścig składający się z czterodniowej rywalizacji – prolog w formie indywidualnej jazdy na czas oraz 3 etapy, z czego ostatni etap rozgrywany jest w formie wyścigu XC na pętli o długości około 8 – 10 km. Zawodnicy i zawodniczki są „wysłani” przez organizatorów w kaszubskie tereny, gdzie każdy z nich walczy o jak najlepszy czas. Warto podkreślić, że rodem z najlepszych kolarskich zawodów, liderzy po każdym etapie są nagradzani żółtą koszulką lidera. 

Uczestnicy rywalizują na dwóch dystansach - GIGA i MEGA. 

I edycja LOTTO TMTB Energy pokazała, że rywalizacja na rowerze w terenie może być ekscytująca. Do samego końca, do ostatniej pętli, toczyła się walka pomiędzy Bartoszem Banachem a Mateuszem Reichem. Ostatecznie wygrał niespodziewanie ten drugi, który ku zaskoczeniu wszystkich kibiców, na ostatniej pętli wyprzedził Banacha i wygrał zawody. 

 

To były fantastyczne 4 dni w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Koszałkowie. Historyczne zawody LOTTO MTB Energy odbyły się w jednym z najpiękniejszych miejsc na Kaszubach. 

- Jestem pod wrażeniem całej organizacji! Emocje rozgrzane do czerwoności. Bardzo się cieszę, że za rok ponownie uda się zorganizować LOTTO MTB Energy w Koszałkowie - powiedział właściciel Centrum Aktywnego Wypoczynku, Ireneusz Koszałka

LOTTO MTB Energy Maraton 2019 odbędzie się na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo. To idealne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie również najmłodsi. Rodziców, którzy martwią się, czy pogodzą przygotowania do LOTTO MTB Energy z obowiązkami rodzinnymi, uspokajamy. W Koszałkowie nie można się nudzić. 

 

Atrakcje w Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo

1. Trójkołowce górskie - służy do jazdy po powierzchni trawiastej lub innej odpowiednio przystosowanej i jest zdolny do pokonywania jedynie niewielkich nierówności terenowych.

2. Górska deskorolka - Deska do Mountainboard składa się z od 7 do 12 calowych kół z felgami, oponami i dętkami. Deska sama w sobie jest budowana z najnowocześniejszych jak i tradycyjnych materiałów, np. z włókna węglowego. Posiada hydrauliczny hamulec za pomocą, którego można kontrolować prędkość. Profesjonalny sprzęt zapewnia bezpieczeństwo i sprawia że jest to sport dla osób w każdym wieku.

3. Zorbing, turlanie w kuli - Zabawa polega na wejściu do specjalnej, przezroczystej kuli i staczaniu się w niej po łagodnym zboczu - trawiastym pagórku. Uczestnik wskakuje do wnętrza kuli przez szeroki na 60 cm rękaw. Śmiałkowie są zabezpieczania pasami bezpieczeństwa do elastycznych ścianek. Podczas staczania się uczestnik jest cały czas "przyklejony" do wnętrza kuli i wiruje razem z nią. 

4. Park zabaw dla dzieci - mini park linowy, dmuchana zjeżdżalnia (Misiek (wysokość 6,5 m), trampoliny, domki, huśtawki i mini zjeżdżalnia dla najmłodszych, gokarty

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator