Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

LOTTO MTB Energy edycja II zakończona!

MTB energy

14.06.2020 1076

LOTTO MTB Energy edycja II zakończona!

To były znów kapitalne dni dla kolarstwa górskiego na Kaszubach. Druga edycja LOTTO MTB Energy przechodzi do historii. - Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zorganizować imprezę, bo wiadomo, że nie było to takie proste. Cieszy mnie uśmiech każdego zawodnika, który dojechał do mety i mógł się wreszcie pościgać - mówi o zakończonym LOTTO MTB Energy, dyrektor zawodów, Adam Greczyło. 

Organizatorzy czwartego etapu LOTTO MTB Energy nie potraktowali zawodników ulgowo. Wręcz przeciwnie! Wielu uczestników podkreślało zgodnie, że tak trudnego etapu jeszcze nie było. - Było ciężko, ale chyba każdy fan MTB lubi takie podjazdy. Mi się bardzo podobało - mówił na mecie Mateusz. 

Na dystansie GIGA nie było sensacji. Od samego początku swoje tempo narzucił lider wyścigu, Jarosław Wołosiuk. Tym samym rywalizacja toczyła się już tylko o drugie miejsce pomiędzy Bartkiem Banachem a Mateuszem Rejchem. - Wiedziałem, że chłopaki będą ze sobą rywalizować, nie chciałem im przeszkadzać, dlatego uciekłem do przodu - śmiał się Wołosiuk. - Cieszę się, że jest forma, choć doskonale wiem, że to nie jest mój maksimium. Jestem zadowolony, że udalo mi się wygrać LOTTO MTB Energy. Polecam wszystkim tereny na Kaszubach, jest naprawdę gdzie się ścigać - dodaje Wołosiuk. 

Drugi na metę dojechał Bartek Banach, który tym samym zrewanżował się Mateuszowi Rejchowi za zeszłoroczną edycję. Nie było jednak silnych na Wołosiuka, który podczas dekoracji dumnie stanął na pierwszym miejscu na podium. 

SPRAWDŹ SWÓJ CZAS - ETAP III

Na dystansie MEGA Robert Banach i Jan Karasek mieli chęć, aby spróbować odrobić straty do lidera i pokusić się o zwycięstwo. Nie pierwszy raz okazało się, że chęci, a możliwości - to zupełnie dwie inne sprawy. - Damian przez cały LOTTO MTB Energy udowodnił, że ma "najsilniejszą" nogę i nie było z nim szans - mówił na mecie Karasek. 

Damian Ciba tym samym drugi rok z rzędu świętuje zwycięstwo w LOTTO MTB Energy na dystansie MEGA. - Taktyka była prosta, gaz na "czasówce", potem kontrola na dwóch etapach i w niedzielę znowu ogień - komentował Ciba. Zwycięzca podkreślił, że cieszy się, że zarówno jemu, jak i Robertowi Banachowi po piętach dreptał Karasek. - Czas na młodych, trochę ich ostatnio brakuje w naszym środowisku. Widać, że Janek ma spory potencjał, co udowodnił w Wieżycy.

- Przyjechałem tutaj po naukę. To moja pierwsza etapówka, dlatego tym bardziej ciesze się, że w klasyfikacji generalnej zająłem trzecie miejsce - mówi Karasek. 

Drugie miejsce zajął Robert Banach, który podczas LOTTO MTB Energy, występował w dwóch rolach - zawodnika i mechanika. - To nie jest wcale ciężkie. Rowery to mój świat. Lubię jeździć, a jeszcze bardziej lubię majsterkować - powiedział Banach. 

Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Śliwińska z Gdańska. Drugie miejsce zajęła Katrzyna Zdrojewska , a trzecie Iwona Joskowska. 

Końcowa klasyfikacja generalna MEGA

Końcowa klasyfikacja generalna par MEGA

Końcowa klasyfikacja generalna GIGA

 

To były bardzo aktywne cztery dni w Wieżycy Koszałkowie. Imprezę rozganizowaną po raz drugi wsparły: Totalizator Sportowy - właściciel marki LOTTO (partner tytularny), Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Kartuski. 

Partnerami medialnymi imprezy byli: Radio Gdańsk S.A. Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl, SportnaKaszubach.pl oraz potral kolarski mtb-xc.pl

Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator