Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

26.09.2018 2612

MTB Energy 2019 czyli po górach na Pomorzu!

##CZASnaCIEBIE, ##MTBenergy, #imprezy

MTB Energy, czyli po górach na Pomorzu staje się faktem! W 2019 roku zapraszamy na pierwszą edycję 4 dniowego wyścigu kolarskiego na pięknym terenie pojezierza kaszubskiego.

Udowodnimy, że na Pomorzu można wytyczyć wymagające trasy na czteroetapowy wyścig. Znak jakości tras przygotowanych na naszą imprezą dadzą Robert i Bartosz Banach, czyli zawodnicy których przedstawiać nikomu w świecie MTB nie trzeba. Banach Brothers mają na swoim koncie liczne medale mistzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz sukcesy na arenie międzynarodowej. A jakby komuś tego było mało to stempel jakości naszych tras przybija także Emil El Capitano Wydarty - czyli człowiek, który w 2017 roku ukończył wymagający Cape Epic, przygotowując się do tego wyścigu głównie w okolicach Wieżycy. Jego analityczny umysł obok wytycznia tras również podrzuci kilka nowinek technicznych na nasz wyścig i przygotuje pliki GPX do Waszych komputerów rowerowych.

- O organizacji czterodniowej imprezy na Pomorzu rozmawialiśmy od prawie 2 lat, szukaliśmy idealnego miejsca, które swoim charakterem pasowałoby do klimatu imprez organizowanych przez Energy Events - czyli z jednej strony profesjonalna organizacja i zaplecze dla służb technicznych i ratukowych, a z drugiej strony miejsce na wypocznek, strefę rodzinną, ognisko, spotkania intergracyjne. Okazało się, że pod latarnią jest najciemniej, bo przecież Koszałkowo znaliśmy od lat. Bardzo cieszę się, że udało nam się porozumieć z właścicielem terenu i możemy oficjalnie zaprosić na MTB Energy 2019 - mówi Adam Greczyło, dyrektor imprezy.

Startujemy już 20 czerwca 2019 roku, start i meta każdego etapu będą się znajdowały na terenie Koszałkowa. To właśnie tutaj całe rodziny znajdą atrakcje dla siebie podczas, gdy zawodnicy będą rywalizować na trasie imprezy. Takich atrakcji jest całkiem sporo - trójkołowce, deskorolki, tor MTB do jazdy na czas dla najmłodszych i wiele innych niespodzianek.

Pierwszym etapem będzie Prolog w formie jazdy indywidulanej na czas. Umiarkowanej trudności trasa około 20 km będzie zawierała kilka odcinków specjalnych, czyli crem de la crem MTB - będą single, ostre zjazdy i oczywiście strome podjazdy. Prolog zadecyduje o rozstawieniu zawodników w poszczególnych sektorach startowych na pierwszym etapie, który wystartuje następnego dnia.

Czym jeszcze będzie wyróżniał się nasz wyścig?

- Koszulka lidera i liderki. Zawodniczki i zawodnicy prowadzący w OPEN na każdym dystansie, po każdym etapie otrzymają koszulki kolarskie lidera wyścigu. Będzie to także z całą pewnością niepowtarzalna i niespotykana nigdzie indziej rodzinna atmosfera. Zadbają o to, dobrze znani z imprez spod znaku Energy Events - Marek Mróz, Tomasz Galiński, DJ Gambit. Wieczorne dekoracja po poszczególnych etapach odbędą się przy blasku ogniska, a zaraz po dekoracjach będzie się rozpoczynało spotkanie integracyjne... które pewnie dla cześci zawodników potrwa do świtu. Organizacja takiego eventu to również kompleksowe świadczenia dla zawodników, którzy obok bogatego pakietu startowego będą mieli możliwość skorzystania z usług dodatkowych takich jak: serwis rowerowy, energy pack, noclegi czy pamiątkowa koszulka kolarska - kończy Adam Greczyło.

Rejestracja na imprezę MTB Energy 2019 rusza 1 października, punktulanie w samo południe. Warto się pośpieszyć, dla pierwszych 10 zawodników na każdym dystansie organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną cenę promocyjną.

Zapisy na imprezę, a także usługi dodatkowe można nabyć na stronie www.TimeRecords.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator