Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

06.06.2021 1646

Piotr Polus, Adrianna Osińska, Damian Ciba i Monika Kulling triumfują

Po trzech dniach rywalizacji na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przyszedł czas na wielki finał na największym wzniesieniu na Pomorzu, czyli Wieżycy. Start i meta zlokalizowane zostały na terenie ośrodka Koszałkowo, tuż u stóp wyciągów narciarskich. 

Jako pierwsi już o 8:30 na trasę wyruszyli zawodnicy GIGA, którzy mieli do pokonania pięć pętli z łącznym wzniozem ponad 1200 m. Najlepszy na pięciu okrążeniach okazał się Łukasz Derheld z ekipy ASE TREK Gdynia, drugi był jego teamowy kolega Michał Przybytek, a trzeci lider i zwycięca Piotr Polus z Wysepka Team. Zwycięzca trzeciego etapu przyznał na mecie, że były jeszcze rezerwy. 

Tuż przed południem, w piekącym słońcu na stok Koszałkowa wyruszyli zawodnicy MEGA. Od startu zaatakował dominator Damian Ciba, który nie miał sobie równych na trzech okrążeniach i pewnie wygrał. Za plecami Ciby trwała walka po podium, którą najlepiej rozegrał Adam Deyk wyprzedzając Patryka Chmielewskiego z Warszawy. 

Wśród Pań na dystansie GIGA bezkonkurencyjna okazała się Adrianna Osińska, a za jej plecami uplasowały się Magdalena Kosko i Paula Budzyńska. Na MEGA z kolei triumfuje Monika Kulling, druga uplasowała się Beata Przyłuska z Kwidzyna, a trzecia Anna Kruszyńska z Lubawy. 

LOTTO MTB Energy zakończone po raz trzeci mogło się odbyć dzięki wsparciu: Totalizatora Sportowego - właściciela marki LOTTO, Lasów Państwowych, Samorządu Województwa Pomorskiego, Powiatu Kartuskiego, gminy Stężyca. 

Szczegółowe wyniki:

GIGA - 4 etap

MEGA - 4 etap

MEGA PARY - 4 etap

Klasyfikacja generalna GIGA

Klasyfikacja generalna MEGA

Klasyfikacja generalna PARY MEGA

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator