Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

MTB energy

03.06.2021 1039

Piotr Polus i Adrianna Osińska najlepsi na trasie Prologu!

##CZASnaCIEBIE, ##MTBenergy, #imprezy

Po raz trzeci wystartował etapowy wyścig LOTTO MTB Energy na Pomorzu. W pierwszej części rywalizacji, którą był prolog wspólny dla dystansów MEGA i GIGA najlepsi okazali się Piotr Polus z Bydgoszczy i Adrianna Osińska ze Starego Targu.

Trasa o długości niewiele ponad 10 km i około 250 m przewyższenia dała się zawodnikom we znaki, ci którzy pojechali ją mocno na mecie przez dłuższą chwilę łapali oddech.

- Prolog rewelacyjny, dwa odcinki techniczne i zaskoczyła mnie hopka na drugim z nich, pierwszy raz ją skończyłem więc jestem z siebie dumny– mówił na mecie Prologu Michał Felon z Gdyni.

Z kolei Piotr Polon, który wykręcił najlepszy czas prologu mówił, że pomogło mu kilka treningów na tej pętli, które wykonał przed zawodami – Wrażenia super, ale jestem bardzo zmęczony, bo to pierwszy tak intensywny wysiłek na tak krótkim dystansie – swoją wypowiedź zakończył krótko – Trzeba jak najwięcej sił zostawić na niedzielę, bo tam będzie piekło.

Wśród Pań najlepszy czas na prologu uzyskała Adrianna Osińska reprezentująca Wysepka Team i to ona jutro pojedzie obok Piotra Polusa w koszulce lidera na dystansie GIGA. Z kolei na dystansie MEGA trykoty lidera założą Damian Ciba i Monika Kulling.

Start I etapu LOTTO MTB Energy w piątek o godzinie 9:30 dla dystansu GIGA i o 10:30 dla dystansu MEGA. Piątkowy etap ma odpowiednio 58 km lub 29 km oraz 1200 m lub 600 m przewyższenia.

Szczegółowe wyniki:

GIGA - wyniki prologu

MEGA - wyniki prologu

MEGA PARY - wyniki prologu

Partnerem tytularnym imprezy jest Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, a partnerem głównym Lasy Państwowe.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Pan Edward Siarka Pełnomocnik Rządu do spraw Łowiectwa i Leśnictwa, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Starosta Kartuski Pan Bogdan Łapa.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator