Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

Święto kolarstwa górskiego w Bełchatowie podczas LOTTO MTB Energy

MTB energy

16.09.2019 695

Święto kolarstwa górskiego w Bełchatowie podczas LOTTO MTB Energy

I edycja kolarskiego wyścigu LOTTO MTB w Bełchatowie za nami! W zawodach wystartowało blisko 150 zawodników. Najlepszy na dystansie GIGA okazał się jeden z najlepszych kolarzy górskich w kraju, Bartosz Banach. 

Wyścig w Bełchatowie rozpoczął się od honorowego przejazdu z placu Narutowicza (około 4 km) bełchatowskimi ulicami w asyście policji. Następnie zaczęła się prawdziwa kolarska zabawa. Zawodnicy pędzili leśnymi drogami w stronę Kluk i następnie z powrotem do Bełchatowa. 

Na dystansie GIGA najlepszy okazał się Bartosz Banach, ale utytułowany kolarz nie miał lekko. Do ostatnich metrów poprzeczkę wysoko zawiesili lokalni zawodnicy z ekip Warach Rowery oraz LSKK Lityński Bełchatów. Dokładny pomiar wskazał, że Banach okazał się lepszy zaledwie o 9 setnych sekundy!

- Nie był to dla mnie łatwy wyścig, ale każde zwycięstwo cieszy. Cieszę się, że kolejna impreza MTB w Polsce się rozwija. Mam nadzieję, że za rok znów będziemy w Bełchatowie - powiedział na mecie Banach. 

Na dystansie MEGA najszybszy okazał się Bartosz Ostrasz, który na mecie pojawił się w czasie 51 min i 23 sekundy. Po minucie przyjechał Marcin Reszke, a na trzecim stopniu podium uplasował się Waldemar Modranka

- Bełchatów to miasto, które kocha sport. Jesteśmy znani w Polsce głównie dzięki siatkówce, ale otwieramy się także na pozostałe dyscypliny sportu. Cieszę się, że wspólnie z firmą Energy Events organizujemy kolejną wspaniałą imprezę po triathlonie, tym razem dla miłośników kolarstwa MTB. Blisko 150 zawodników to świetny wynik jak na I edycję. Gorąco liczę, że LOTTO MTB Energy będzie się rozwijać i wróci do naszego miasta za rok - powiedział Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

- Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za świetne emocje i rywalizację na trasie. Dziękuje miastu Bełchatów, że po raz kolejny nam zaufało, tym razem w kolarstwie MTB. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim, którzy dojechali do mety. Już teraz zapraszamy wszystkich na do Wieżycy na 4 dniowy wyścig LOTTO MTB Energy w dniach 11-14 czerwca 2020 - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

 

Zapisy na LOTTO MTB Energy w Wieżycy już trwają. Zapisz się na https://www.timerecords.pl

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator