Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events

Zapraszamy na MTB Energy Maraton 2019!

MTB energy

17.03.2019 1040

Zapraszamy na MTB Energy Maraton 2019!

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają kolarstwo górskie ale nie mogą sobie pozwolić na spędzenie 4 dni na wyścigu etapowym MTB Energy na Kaszubach. Organizator przygotował możliwość startu w MTB Energy Maraton w dniu 22 czerwca 2019 roku po trasie obu dystansów. Start zapisów już 21 marca!

Pierwsza sobota wakacji na Pomorzu zapowiada się zatem bardzo aktywnie. O godzinie 9:30 i 10:30 na trasę wyruszą zawodnicy walczący w pierwszej edycji pomorskiej etapówki – startują odpowiednio dystanse GIGA i MEGA. Chwilę później, o godzinie 11:00 możliwość pokonania trasy królewskiego etapu etapówki otrzymają zawodnicy startujący w MTB Energy Maraton.

- Zdecydowaliśmy, że w sobotę obok rywalizacji w ramach wyścigu etapowego zaprosimy również do ścigania wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z trasą naszego królewskiego etapu – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów – To pierwsza sobota wakacji, zatem do Koszałkowa zapraszamy całe rodziny atrakcji na pewno nie zabraknie.

Sobotni etap wyścigu przez odpowiedzialnych za wytycznie tras MTB Energy braci Bartosza i Roberta Banach oraz Emila Wydartego określony został mianem etapu królewskiego. Nazwa ta nie jest przypadkowa. Tak sobotni etap opisuje Emil Wydarty:

Zawodnicy dystansu GIGA będą mieli do pokonania nieco ponad 70 kilometrów z sumarycznym wzniosem ponad  1200 metrów. Na początek przejazd przy rezerwacie Ostrzycki Las do Czapielskiego Młyna, gdzie zlokalizowany jest pierwszy konkretniejszy podjazd starym wąwozem do Nowych Czapli. W Nowych Czaplach przejedziecie przez osiedle kaszubskich domów i techniczny zjazd zakończycie jazdą w dół po kilkunastu drewnianych schodach. Nogi zapieką po raz drugi podczas podjazdu z Haski do Kamionki, szybki zjazd wzdłuż jeziora, kolejny  podjazd z Brodnicy Dolnej do Brodnicy Górnej i kolejny techniczny zjazd wąwozem. Z Brodnicy Dolnej podjeżdżamy pod Jastrzębią Górę, zjeżdżamy w stronę Ostrzyc i podjeżdżamy ją ponownie, ale po przeciwległym zboczu. Następnie przemierzamy lasy w okolicy Ostowa i Sarnówka w stronę Ręboszewa. Zawodnicy długiego dystansu kierują się w stronę kartuskiego lasu, skąd przez Ramleje wracają do Ostrzyc. Z Ostrzyc wspinamy się do Koszowatki, zjeżdżamy w stronę Węgliszyna, a następnie wspinamy się ponad Drogę Kaszubską i zmieramy w kierunku Kolańskiej Huty. Stamtąd czeka nas już tylko kilka technicznych fragmentów i zjazd w stronę Kolana i Wieżycy. Zawodnicy krótszego dystansu przed Ręboszewem skręcą w stronę Ramlej omijając fragment w kartuskim lesie. Do pokonania będa mieli niemal 45 kilometrów z sumarycznym wzniosem około 1000 metrów.

Zgłoszenia na MTB Energy Maraton rozpoczynają się 21 marca 2019 roku na stronie www.TimeRecords.pl

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator