Triathlon Energy Duathlon Energy MTB Energy Energy Events
12.06.2020 592

Znamy liderów po I ETAPIE LOTTO MTB ENERGY

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zaprosić zawodników na LOTTO MTB Energy w Wieżycy. Jeszcze kilka tygodni temu nie było to pewne, ale się udało! - mówi Emil Wydarty, jeden z organizatorów `zawodów. - Po raz kolejny chcemy pokazać, że Kaszuby to świetny teren do ścigania się na rowerze. Podobnie jak rok temu, zawodnicy, którzy pierwszy raz przyjechali, robią wielkie oczy ze zdziwienia jak wymagające są tutaj tereny - dodaje. 

Punktualnie o 9:30 na trasę wyjechali zawodnicy z dystansu GIGA. Wśród nich zwycięzca zeszłorocznej edycji Mateusz Rejch oraz jeden z organizatorów, Bartosz Banach. Od samego początku wszyscy podkreślali, że może być to wielki rewanż. Szybko się jednak okazało, że najbardziej pod nosem uśmiechał się Jarosław Wołosiuk z Olsztyna. 

- Chciałem sprawdzić chłopaków, czy faktycznie są tacy mocni - powiedział tuż po przekroczeniu mety. 

Wołosiuk w I etapie nie pozostawił złudzeń, że do Wieżycy przyjechał w jednym celu - wygrać. Na mecie pojawił się tak szybko, że zaskoczył nawet organizatorów. Z czasem 02:21:59 zameldował się na mecie pierwszy i spokojnie mógł czekać na następnego rywala. Po kilku minutach z lasu wyłonił się Bartosz Banach, po czym szybko zjechał z Wieżycy, ostatecznie tracąc do lidera 5 minut i 19 sekund. 

- Znam go, to nie jest amator - śmiał się Banach, jeszcze lekko dysząc. - Mam tylko nadzieję, że dziś dał z siebie wszystko, a w sobotę będzie tego żałować - dodał. 

Na trzecim miejscu uplasował się Michał Glanz z Warszawy. Czas tuż za podium wykręcił zeszłoroczny zwycięzca Mateusz Rejch, który od samego rana borykał się z problemami technicznymi. - Czwarte miejsce? Bardzo dobre! Jeszcze rano byłem pewien, że w ogóle nie wystartuje, więc dobre i to! 

Na dystansie GIGA pojawiła się jedyna kobieta - Monika Kulling z czasem 03:22:00. 

SPRAWDŹ SWÓJ WYNIK 

- Dziś zabawa, jak zwykle - mówił spokojnie Damian Ciba, ubiegłoroczny triumfator LOTTO MTB Energy na dystansie MEGA. 

Damian Ciba znów przyjechał na metę pierwszy i w sobotę wystartuje z żółtą koszulką lidera. Drugi na mecie pojawił się Jan Karasek. Pochodzący z Jaworzna kolarz traci do Ciby nieco ponad minutę, więc rywalizacja na tym dystansie zapowiada się niezwykle ciekawie. 

Trzeci na mecie pojawił się Robert Banach. Warto podkreślić, że Robert podczas LOTTO MTB Energy pełni podwójną rolę - zawodnika i mechanika. To właśnie u Roberta zawodnicy przed, a przede wszystkim po zawodach przychodzą i przywracają swoje maszyny do pierwotnego stanu. 

 

Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Śliwińska z Gdańska. Zawodniczka ASE Trek Gdynia na mecie pojawiła się z czasem 02:03:35. Na drugim miejscu uplasowała się Beata Blokowska z Kwidzyna. Trzecie miejsce wywalczyła Iwona Joskowska z Luzina. 

SPRAWDŹ SWÓJ WYNIK

 

 

Następny artykuł

Partner tytularny

Patronat honorowy

Patron medialny imprezy

Partner imprezy

Organizator